21.6.2018

Pracujeme na výstavě

Sbíráme finance na realazaci výstavy na podporu zlepšení životních podmínek dojnic. Sympatizujete s myšlenkou? Podpořte nás. Navštivte Čajovnu Dobříš. Hned v průchodu narazíte na vystavené oblečení, u nich je kasička. Vyberte si něco hezkého na sebe a přispějte do kasičky na výstavu. Více na našem facebooku 😉


10.6.2018

Den bez obalu je  minulostí, ale…

Děkujeme za možnost se zúčastnit.  Fotky z akce najdete na našem facebooku. Bylo to samozřejmě SUPER! Opět se nám podařilo prodat pár kousků oblečení z bazárku, jehož výtěžek poputuje do kasičky pro kravičky. Proběhla i malá ochutnávka rostlinných pomazánek…Večer jsme zakončili zhlédnutím filmu A Plastic Ocean pod záštitou Greenpeace ČR. Doufáme a věříme, že to nebyla poslední akce tohoto druhu!

Všechny zbylé hadříky z bazárku předáme do Čajovna Dobříš, takže pokud budete chtít podpořit naši snahu zrealizovat výstavu na podporu zlepšení životních podmínek dojnic, určitě neváhejte navštívit brány Čajovny 


26.4.2018

den_bez_obalu

Zveme Vás! 

V úterý 5. června 2018 od 14 do 22 hodin v knihovně Dobříš pořádá iniciativa Nejsem produkt (komunitní nákupy Dobříš) ve spolupráci s Čajovnou Dobříš a Městskou knihovnou Dobříš DEN BEZ OBALU, kde nebudeme ani my chybět! Máte se na co těšit, program bude bohatý! Těšíme se na Vás!

16:00 – 18:00 tvoření z odpadu s DC ČÁP-školka jinak
17:30 – 18:30 beseda s Tereza Bory na téma Dámská hygiena bez obalu
18:30 – 19:30 beseda s Kateřina Försterová Já a můj bezobalový život
19:30 – 21:30 promítání filmu A Plastic ocean, na který nám licenci zprostředkuje Greenpeace Česká republika

Po celou dobu:
– tvoření voskovaných ubrousků

– soucit s planetou i se zvířaty – ochutnávka veganských dobrot naší iniciativy Přírodě naproti
– výměnný sekáč oblečení (provětrejte šatník a vyměňte nenošené kousky za nové)

Vstup na akci je zdarma.


18.3.2018

Bazárek je za námi. Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit!

I když bylo špatné počasí, přeci jen někteří nelenili a přišli za námi do TJ Sokol. Děkujeme Vám! Nasbírali jsme něco do kasičky na připravovanou výstavu o skutečném životě dojnic a zároveň si vyzkoušeli prodej a aranžování hadříků. Moc jsme si to užili, co Vám budeme povídat a rozhodně už plánujeme další akci, kde zbylé kousky určitě vystavíme! Sledujte nás.


6.3.2018

 Proč jsme se rozhodli výtěžek z prodeje věnovat na osvětu o skutečném životě dojnic a ne třeba psímu útulku?k vytisteni

Dojnice patří k nejpřetěžovanějším hospodářským zvířatům vůbec. Zapomíná se, že jde o živé cítící bytosti, ne stroje na výrobu mléka. Málokdo si uvědomuje skutečnou cenu mléka a opravdu smutný život dojnice. Nenechte se mýlit myšlenkou na pastviny plné krav. Krávy chované venku jsou většinou masná plemena, kdežto dojnice tráví celý svůj život v kravínech.

Co všechno musí kráva pro nás lidi vydržet a kde nakonec končí její příběh? To a více se dozvíte, pokud nám dovolíte ze získaných finančních prostředků dokončit připravovanou osvětovou výstavu na podporu zlepšení životních podmínek dojnic.

 

Přijďte nás podpořit 17.3. od 8 do 12 hodin do TJ Sokol Dobříš. 

Komentáře jsou uzavřeny.