25. 4. 2017

Žitná mouka: jednička v péči o vlasy!

Nevěříte? My jsme ji nedávno na základě zkušenosti naši známé vyzkoušeli a zatím jsme moc spokojeni. Možná jste už slyšeli nebo dokonce i zkusili různé metody no poo (no shampoo), tedy metody mytí vlasů bez použití šampónů. Doporučují se přírodní suroviny, které nemají tolik zásadité pH, tím vaše vlasy tak nezatěžujete a zároveň je uzdravujete. Žitná mouka má přirozeně dokonalé rovnovážné pH.

Žitná mouka obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, E a vitamín K. Mimo jiné obsahuje také betakaroten, lutein, proteiny a omega-3 mastné kyseliny. Obsahuje také fytonutrienty jako jsou lignany, fenolické kyseliny, kyseliny fytové, rostlinné steroly a saponiny. Najdete v ni také vápník, draslík, mangan, selen a zinek. Všechny tyto složky podporují růst vlasů a regenerují vlasovou pokožku.

Nejdůležitější vitamín pro udržení zdravé vlasové pokožky a samotných vlasů je právě vitamín B5, nebo také kyselina pantothenová. V případě jeho nedostatku, dochází ke ztrátě elasticity vlasů a vzniku lupů, vlasy ztrácí lesk a více se lámou. [zdroj: akademie.inhair.cz]

Důvodů pro rozhodnutí se vzdát šampónů máme hned několik:

  • zásadně nesouhlasíme s testováním kosmetiky na zvířatech ( V EU sice od března 2013 platí zákaz prodeje kosmetiky testované na zvířatech, ale v zákazu zůstává mnoho nejasností, které mohou způsobit, že kosmetické výrobky budou nadále obsahovat složky nově otestované na zvířatech.),saloos
  • i tady se nám plní naše zásada: postupnými krůčky pryč z konzumu,
  • nechceme další plastové obaly od šampónů a  odmítáme používáním šampónů zatěžovat životní prostředí a naše zdraví

Příprava zmiňované metody no poo s použitím žitné mouky je opravdu rychlá a jednoduchá.  Vyzkoušejte:

V menší nádobě smíchejte dvě polévkové lžíce žitné mouky spolu s vodou – vytvoříte pastu/ kašičku. Můžete zakápnout esenciálním olejem, my používáme klasický tělový levandulový od firmy Saloos. Pokud nemáte rádi levanduli, můžete zkusit Tea tree olej. 

Zkusili jste? Napište nám na facebook 😉

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.