26.4.2018

Senoseč v Novém Kníně a okolí se blíží! Hledáme dobrovolníky.delici_cara_zmensenaKOLOUCH

Hledáme dobrovolníky, kteří nám budou moci pomoci brzy ráno kterýkoliv den, případně zvládnou koordinovat další místa v okolí Dobříše. Předpokládáme, že se sečení uskuteční v podobných termínech jako loni, tj. na přelomu května až v průběhu celého června. Chcete pomoci? Napište nám buď na e-mail: prirodenaproti@prirodenaproti.cz, nebo do zpráv na facebook. Děkujeme, že se zajímáte!


23. června 2017

Senoseč za námi. Děkujeme všem!

delici_cara_zmensena

Senoseč tady u nás v Novém Kníně skončila a my jsme si vlastně oddychli. Dovolím si mluvit za všechny, kteří se na záchraně srnčat podíleli. Máme to za sebou a víme, že jsme udělali, co bylo momentálně v našich silách.

Předem chci všem ještě jednou moc poděkovat. Děkuji, že jsem měla tu možnost Vás všechny poznat! Děkuji, že existují lidé, kterým na KAŽDÉM životě opravdu záleží.

I když nás hned první den potkalo nemilé překvapení v podobě odcizených plašičů, nevzdali jsme to. Do budoucna vím, že se zachováme stejně – nevzdáme to, na to se spolehněte. Škodiči existovali, existují a budou existovat. My ale také existujeme, a věřte, že příští rok nastoupíme s pořádnou výbavou! 

Obava o život srnčat mi do života přihrála úžasnou bytost, skvělou ženskou, nyní přítelkyni, kamarádku, které si vážím za to, že je, co dělá a hlavně jak to dělá. Jak říká Osho, bez tmy bychom nepoznali světlo. Takže vlastně díky, že sekáte, kluci. 

Díky za skvělou spolupráci Zemědělské společnosti Dobříš, bez té bychom se neobešli. 

Co nejdříve určitě zaneseme všechny nasbírané informace o lokalitách a nálezech na portál senosec.czu.cz.

Chcete se k nám do budoucna přidat? Určitě nám napište, budeme velice rádi.

Za Přírodě naproti

Pavla Kozová

 

Komentáře jsou uzavřeny.