6. vegan piknik tentokrát v podobě grilovačky na Čapkově Strži!uvodni_vegan_piknik_upravena

Naši milí přátelé zvířat a přírody! Ani nevíte, jak jsme se těšili na tuto chvíli – pozvat Vás opět na čerstvý vzduch, do přírody, pod otevřené nebe! Čapkárna nás opět volá a přiznáváme – už se nemůže dočkat. Nemůže to být tentokrát jednodušší – omáčky na gril připravíme – rostlinnné bílkoviny zajístíme – stačí vzít zeleninu, kterou v lednici najdete, nebo doma vypěstuje či si od farmáře objednáte!

Bereme všechno – od cibule, rajčat, paprik, hub, cuket, dýní, mrkve či okurek. Máte doma kytaru? Milujete táboráky, zpíváte si rádi i mimo koupelnu? Doražte a dejte nám to vědět do fb události. Těšíme se na Vás!


5. vegan piknik za námi! 

Mrzí nás, že nejsou všichni na fotkách. Mrzí nás, že spoustu těch, kteří se zajímali, nepřišli. Ale ve skutečnosti všichni víme, jak to bývá…Raději žít, než fotit a raději si užít slunce, než být uvnitř…Moc jsme si to užili a už teď se těšíme na příště! Nebojte se přijít také! Vařit nemusíte, přijďte se jen inspirovat a ochutnat něco nového Sledujte nás, ať víte další termín setkání. Těšíme se na Vás!

Myšlenka pořádat veganské pikniky přišla více méně sama s dokončením stránek pro naši iniciativu. Není se čemu divit, ochrana přírody a zvířat jde ruku v ruce s tím, co doma vaříme. Již není tajemstvím, že vzrůstající spotřeba živočišných produktů nepříznivě ovlivňuje jak  naše zdraví, tak životní prostředí a v neposlední řadě také pohodu chovaných zvířat. 

Chceme-li stát na straně Matky Země, pak zamyšlení se nad tím, co jíme, odkud potraviny pochází a co vše jejich výroba způsobuje, je zásadní. 

Prvním setkáním jsme vlastně chtěli jen očíhnout, zda se v našem bezprostředním okolí najdou lidi, kteří jsou na stejné nebo podobné vlně. Přiznáme se, že jsme si, i přes nemalý zájem na facebooku, od toho příliš neslibovali. Neočekávali jsme vlastně nic, jen jsme se v kuchyni hodně snažili a prostě si přáli, aby se k nám někdo přidal. Jako místo setkání jsme vybrali naši srdcovku – Čapkovu Strž. Že to byl dobrý nápad, jsme zjistli velmi záhy. Již chystáme čtvrté setkání, které jsem už potřetí přesunuli kvůli blížící se zimě, do Čajovny Dobříš. Tímto děkujeme Kačence za to, že nám bezúplatně propůjčila její krásnou Čajovnu Maborn k užívání a také všem dosud zúčastněným.

Budeme rádi, když i Vy se připojíte, ať už kvůli kulinářskému umu,  nebo jenom kvůli inspiraci. O termínech vždy včas informujeme jak na facebooku, tak v aktualitách na hlavní straně webu.

 

Komentáře jsou uzavřeny.