14. června 2018 jsme podpořili v Dobříši Mezinárodní den STOP přepravě živých zvířat  

dobris_2_den_akce_2018

Pan Lukáš Langmajer nás přišel podpořit!„Oceán také začal první kapkou“, řekl jeden moudrý muž… a stalo se! První kapka dopadla na dlažbu Městského úřadu Dobříš přesně v 15.30 a ta další na sebe nenechala dlouho čekat.

DĚKUJEME Z CELÉHO SRDCE PANU Lukáš Langmajer, že za námi přišel. Nemá smysl skrývat emoce, prostě nás to opravdu dojalo. Navíc jsme o tématu mluvili, hledali další možnosti, jak co nejefektivněji přinést k lidem informace a dostat tak do povědomí problematiku přepravy zvířat a vůbec zacházení s nimi. Toho si ceníme ještě víc. Jsme vděční, když dostaneme feedback, nebo tipy pro příští akce a další plány. Vážíme si každého názoru, který nás může posunout dál v cestě k soucitnějšímu zacházení se zvířaty.dobris_den_akce_2018

Opravdu moc moc děkujeme Kateřině Försterové, Aleně Müllerové, Markétě Pulkrabové, Sofii, sestřičce a neteřince, že jste nás v tom nenechaly a přišly jste, ač pro některé to znamenalo ujíždění z práce a nebo přerušení důležitých aktivit. Ceníme si toho a doufáme, že příští již 4. ročník Mezinárodního dne STOP přepravy živých zvířat budou mít všichni placené volno, aby mohla taky někdy Dobříš puknout ve švech.


ZVEME VÁS OD 15.30 NA DOBŘÍŠ: 14. června 2018 se připojujeme k Mezinárodnímu dni STOP přepravě živých zvířat.

90548_ciwf_stop_live_transport_logo_cz_web_lge_datum

Organizace Compassion in World Farming pořádá již 3. ročník Mezinárodního dne STOP přepravě živých zvířat. Iniciativa Přírodě naproti se připojuje a požaduje ukončení přepravy zvířat.

Jako obvykle se hlavní happening bude odehrávat v Praze. Naše iniciativa Přírodě naproti se k zákazu vývozu živých zvířat přidala již loni. Rozhodli jsme se upozornit na tento krutý a zbytečný obchod tady u nás v kraji i v tento významný den.

Zároveň Vás zveme na tiskovou konferenci, která se bude konat 14. června, od 12 hodin v Museu Kampa v Praze. Více o konferenci níže.

Proč jsme se rozhodli uspořádat happening v Dobříši?

Mnozí chovatelé masného skotu možná netuší, kde jejich zvířata nakonec končí. Někteří chovatelé nevědomky prodávají svá zvířata překupníkům, kteří skupují zvířata a ta pak vyvážejí až za hranice Evropské unie.

Zvířata cestují tisíce km jen za účelem porážky. Cestují do zemí, kde se na ně nevztahuje ani česká, ani evropská legislativa. Nejsou pod žádným zákonem, který by je chránil před zbytečným utrpením.  Jsou vystavena stresu při nakládání, přepravě, manipulaci a následné porážce.

Více než v jiných letech přibývá vývozu našich českých zvířat do Turecka. Zvířata jsou po dlouhotrvající přepravě vystavena dalšímu stresu a také velikému utrpení při samotné porážce. Ve třetích zemích se zvířata porážejí bez omráčení.

Můžeme to změnit?52 hodin

 Dobrou zprávou je, že tento zbytečný obchod můžeme zastavit.

  • Jako chovatelé bychom se měli zajímat, kam zvířata prodáváme. V našem okolí existují chovatelé, kteří svá zvířata neprodávají ani za hranice České republiky.
  • Jako spotřebitelé se zajímejme, ptejme se, odkud maso pochází. Poptávkou u farmářů můžeme změnit mnohé. Požadujme maso od zvířat, která nemusela podstupovat nejlépe žádnou přepravu.

Chcete se o přepravě a Mezinárodním dni STOP přepravě živých zvířat dozvědět více? PŘIJĎTE ZA NÁMI.


Tisková konference v Praze od 12 hodin

14. června 2018 od 12 hodin, MUSEUM KAMPA, U Sovových mlýnů 503/2, Praha 1 – Malá Strana

Organizace Compassion in World Farming a JUDr. Jiří Pospíšil, předseda správní rady Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových

VÁS ZVOU NA TISKOVOU KONFERENCICIWF_Stop_Live_Transport_Maps_0717_CZ_Layout 1

 POŘÁDANOU V RÁMCI 3. ROČNÍKU MEZINÁRODNÍHO DNE STOP PŘEPRAVĚ ZVÍŘAT

a při příležitosti předání petice za zákaz exportu zvířat z ČR do zemí mimo EU Parlamentu ČR

 Česká republika je jedním z největších evropských vývozců skotu do Turecka.

Zvířata se přepravují natěsnaná po úmorně dlouhou dobu v kamionech, často v extrémním horku, bez dostatku vody, krmiva a odpočinku. Mohou se během cesty zranit, onemocnět nebo také uhynout. Platnou legislativu na ochranu zvířat se nedaří účinně prosazovat ani na území EU, natož v zemích mimo EU. Tam se navíc zvířata mnohdy porážejí brutálním způsobem bez omráčení.

Předložíme Vám nejen důkazy o utrpení českých zvířat při přepravě, ale také návrh řešení.

Svou účast potvrďte na Romana.Sonkova@ciwf.org.


Stalo se…

22.1.2018

Každý chovatel v okolí od nás dostane dopisIMG_20180122_134206

Už v letním Novoknínském zpravodaji jsme informovali veřejnost, respektive místní chovatele masného skotu, že více než v jiných letech přibývá překupníků, kteří vyvážejí zvířata do třetích zemí.

Nyní každý chovatel skotu od nás dostane dopis s výzvou, aby se, než svá zvířata prodá, informoval kam jeho zvířata poputují a hlavně odmítl svá zvířata prodat za hranice Evropské unie.

V dopisu předkládáme důkazy o krutém zacházení a následné porážce. Vyzýváme chovatele, aby se s námi spojili a abychom společně řekli STOP PŘEPRAVĚ ŽIVÝCH ZVÍŘAT.


12.9.2017

Naprosto a striktně odmítáme přepravu živých hospodářských zvířatprase_preprava_ciwf

Jako iniciativa Přírodě naproti se připojujeme k dalším organizacím, které se snaží zastavit tento krutý a zbytečný obchod. Zvířata jsou stále považováná za zboží a tak se s nimi před cestou, během cesty i po ni, zachází. Stovky investigativních videií organizací na ochranu hospodářských zvířat jasně dokazují, že zvířata jsou vystavena obrovskému stresu, strachu a bolesti.

(zdroj fota:https://cz.stoplivetransport.org/galerie-udalosti/fotky)

Zastavit přepravu živých hospodářských zvířat na jatka a výkrm na dlouhé vzdálenosti a do třetích zemí se snaží organizace již řadu let. Vzhledem k charakteru obchodu je to nesmírně složitý počin, neboť zde figurují přepravní společnosti,  obchodníci a jejich silné politické lobby.

Za léta strávená v neziskové organizaci ve snaze ukončit tento krutý a zbytečný obchod můžeme z čistým svědomím tvrdit, že ani veřejnost nechce podporovat hrůzy, které se dějí při přepravě živých zvířat zejména do třetích zemí. Zdá se stále, že jsme na to stále příliš krátcí a tak nám nezbývá než to nevzdat a dále se snažit upozorňovat na nelidskost vůči zvířatům při přepravě.

Překupníci prodávají naše zvířata i mimo EU

Zvířata cestují tisíce kilometrů, na cestu nejsou navyklá (nikdo je na ni nezvykal). Ať je horko, nebo zima, zvířata na cestách umírají přehřátím, nebo na podchlazení, na dehydrataci, vyhladovění, na vážná poranění, nebo ač zmrzačená cestu nakonec přežijí. Přeživší končí na jatkách, můžou být porážena i tzv. halal způsobem, tedy podřezáním za plného vědomí. Otřesná svědectví organizací mluví za vše.

I my se připojujeme k organizaci Compassion in World Farming (dále CIWF) a požadujeme společně ukončení přepravy živých hospodářských zvířat. 

Tímto podporujeme projekt STOP LIVE TRANSPORT org. CIWF

90548_ciwf_stop_live_transport_logo_cz_web_lge

Investigativní videa nebo fotky z aktuálního roku i z let minulých můžete zhlédnout na webu organizace Společnost pro zvířata ZDE.


Petici u nás podpořili: kavárna Velbloud Café na Dobříši, Čajovna Dobříš, obchůdek Ze statku v centru Dobříše.

Komentáře jsou uzavřeny.