21. 4. 2017

Nákupy bez plastových sáčků

NYNÍ AKCE – Vyzkoušejte sáčky, které budete mít „navždy“

plasty_clanek

Všechno jde, když se chce.  Termín komunitní čteme a slýcháváme dnes poměrně často. Komunitní zahrady, komunitní centra, komunitní péče, komunitní školy…. My objevili komunitní nákupy. Myšlenka to nová není, nám se ale líbí, že ji máme blízko a že je to prostě dobrý nápad,  o kterém by se psát mělo.

Nakloněni této vizi budou všichni, kterým prostě vadí tisíce plastových pytlíků, tašek a misek, tácků a obalů, které se na vás při nákupu v obchodních řetězcích doslova přilepí. Kromě několika kil nakoupených potravin, si nesete taky desítky zbytečných plastů. Vy jste je sice nechtěli, ale nedá se svítit, dneska je všechno dobré i nedobré zabaleno v plastovém obalu. Kdyby ale jen v jednom!

Představte si takové rodinné balení sušenek. Koupíte je, pokud ovšem neřešíte složení, to jsme ale odbočili. Koupíte sušenky. Přinesete si je domů. Rozbalíte a zjistíte, že si pro jednu jen tak nesáhnete, protože každých deset sušenek je zabaleno ještě zvlášť ve svém vlastním plastovém kabátku. Z prvu, když k nám tento nápad zavítal, to vypadalo tak nějak roztomile. Teď se nezlobte, když to označíme za opravdu hloupé a ignoranské.

Už dávno nechceme plasty, jenže všichni nám je stále nutí!

Proto se nám moc líbí myšlenka jedné skupiny lidí tady z Dobříše: Nejsem produkt – komunitní nákupy, která zajišťuje nákupy ve velkém pro lidi, kteří chtějí stejně jako my nakoupit mouku a ne nakoupit mouku a plastový pytlík! Napadá nás k tomu ještě naše osobní zkušenost s nakupováním mražené zeleniny. Kdykoliv ji kupujeme, vždycky, ale opravdu vždycky, nám ji paní automaticky balí do plastového pytlíku, který má pro sichr připravený v obrovských rolích u pokladny. My vždycky, ale vždycky odmítáme a vždycky, ale vždycky se setkáváme s nepochopením. Vždyť je to mražená zelenina! Té nestačí jeden tlustý plastový obal!

Mnoho lidí si už dnes nosí své vlastní hadrové tašky.

NYNÍ AKCE – Vyzkoušejte sáčky, které budete mít „navždy“

 Všechny Re-Sacky jsou vyrobené z biobavlny a vyprodukované za férové mzdy. Mají certifikát GOTS – světový standard pro udržitelně vyrobený textil z vláken v BIO kvalitě.

Nejedná se ale jen o minimalizaci odpadu, jedná se také o snahu nakupovat kvalitní a lokální potraviny. Proto pokud sympatizujete s tímto nápadem, asi si výše zmíněné rodinné sušenky nekoupíte. Nejen, že z nich vyhodíte desítky plastových obalů, ale asi nebudete spokojeni ani s jejich složením.

Přejeme vám příjemné objevování nových možností nakupování.

 

 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.