vystava prodlouzena

jedna nadpisbannery pro web pn jsem krava text1dva dva nadpisbannery pro web pn jsem krava text2tri nadpispuvod web banner text3ctyri nadpisbannery pro web zrcd pn jsem krava text44pet nadpisbannery pro web pn jsem krava text55bannery pro web zrcd pn jsem krava text6 sest nadpispuvod web banner text7
Co teď s tím?

Jasně. Teď jsem se dozvěděl/a že krávy, a hlavně dojnice trpí a za svůj krátký život cca 5 let jim odeberou min 3 telata a ony pak klidně můžou skončit na jatkách,  tisíce km daleko, ve třetích zemí, kde je obvyklá tzv. halal porážka, neboli porážka bez omráčení.

Ale copak s tím můžu něco udělat?!

Soucit se zvířaty jde ruku v ruce s uvědoměním, jak moc dnes plýtváme potravinami a jak moc jíme živočišné a mléčné produkty, jejichž nadmíra nám v našem jídelníčku způsobuje  řadu vážných zdravotních problémů. Neuděláme vůbec špatně, když se nejprve zamyslíme nad jejich omezením a nahrazením zdravějšími alternativami. Takže nejenom, že myslíme na zvířata, ale zároveň myslíme i na sebe, naše zdraví a na celou planetu Zemi. Není už tajemstvím, že se živočišná výroba podílí velkou měrou na globálním oteplování, nadměrném plýtváním vody, a dalších negativních faktorech, které ohrožují životní prostředí a naše zdraví.

Vyzkoušejte alternativy k mléčným výrobkům:

Nechte se inspirovat kampaní Bílé mínus, jejímž cílem je uvést zavádějící informace o mléčném průmyslu na pravou míru a představit dostupné alternativy

Co když se nechci vzdát mléčných výrobků?

Pokud se mléčných výrobků úplně vzdát nechcete, nejlepší možností je najít ohleduplné farmáře. Většinou jsou to lidé s pár kusy dobytka, kteří chovají dojnice tak, že buď vůbec telata od svých matek v době kojení neodstavují a jen si od dojnic odebírají pro svou potřebu, tj. na výrobu sýrů a tvarohu a nebo odstavují mláďata pozdě a snaží se je umístit na jiné farmy, kde zvířata dožívají a nebo žijí déle. To je běžné hlavně u malochovatelů koz.

Nezapomínejme, že:

Zvířata si zaslouží náš soucit, respekt, úctu a lásku.

Proč?

Jsme civilizovaná společnost, která si je vědoma toho, že zvířata pociťují emoce: bolest, radost, smutek, radost a to vše i více. Zvířata mají srovnatelné potřeby s lidmi a patří mezi rovnocenné spoluobyvatelé naší jedinečné planety Země a je jedno, jestli je to pes, kočka, králík, nebo prase, husa, krocan, koza, ovce, slepice, či kráva.

Doporučujeme zhlédnout přednášku Ivy Strnadové prezentovanou na Veggie Festu v Olomouci v 2018:

Komentáře jsou uzavřeny.